Wycena wydruku 3D

20151121_161641

Koszt wykonania modelu 3d metodą FDM jest indywidualny dla każdego projektu.

Aby dokonać wyceny wydruku 3d niezbędny jest plik projektu w formacie STL.   Szczegółową charakterystykę dokumentacji  do wydruku 3d zawarliśmy na naszej stronie w zakładce  – dokumentacja drukowania 3d.

Koszt wydruku powiązany jest ściśle z  czasem pracy maszyny i ilością potrzebnego surowca

Na ilość potrzebnego materiału składa się:

  • materiał podporowy
  • materiał konstrukcyjny (karta ABSplus w załączniku)

Ilość materiału podporowego zależy od geometrii obiektu.

Ilość materiału konstrukcyjnego ABS zależy od oczekiwań co do wytrzymałości konstrukcji, dokładności druku czyli  grubości nakładanych nitek surowca i ich zagęszczenia

Projekty modeli które nie wymagają rygorów wytrzymałościowych mogą być drukowane w kilku wariantach oszczędnościowych.

Podstawowym wariantem  jest wersja druku sparse-high density tj.model będzie posiadał optymalną gęstość nitek.

Wersję tę można zagęścić przechodząc na opcję solid-normal lub zmniejszyć gęstość w wersji tzw. plastra miodu (sparse -low density) co znacząco wpływa na ilość surowca  potrzebnego do wykonania modelu a tym samym na jego cenę.

ZAZNACZAMY, że modele wykonywane w naszej firmie TECHNOMODEL są wykonywane zawsze pod kątem potrzeb klienta lub w wersji dla niego najtańszej.20151121_155355

PONADTO zaznaczamy, że wykonywane modele są bezpłatnie dopracowywane manualnie tzn. że wszystkie dostępne powierzchnie są ręcznie szlifowane płótnem ściernym o ziarnistości P150-P220-P360-P600.

Powierzchnie zostają wygładzone do postaci gładki mat.

Możemy również wykonać proces waporyzacji modelu co spowoduje , że powierzchnia zrobi się śliska i błyszcząca. W skali makro zaś można zaobserwować ogólne wygładzenie kształtów wydruku.